knighTeen87's Inn

Place of my own game translations, hacks, works, soundtrack uploads, etc...

MEGA MAN III (NES) - Turkish Translation

TÜRKÇE: Yıllar önce Megaman 3 Text Editor'ü kullanarak bu oyuna el atmış ve neredeyse bütün metinleri çevirdiğimi sanmıştım. Ama yanılmışım. Şimdi bakınca oldukça komik seviyede sayılabilecek çeviri hataları içeren bir çalışma olmuş. O yüzden yakın zamanda yeniden al atıp bu rezilliğe bir son vermek istedim. Lakin program feci derecede kısıtlı olduğu için sadece boss ve silah isimlerinin yanı sıra bazı menüleri çevirebildim. Ama en azından bu sefer düzgün bir çeviri oldu, içim rahat. Bir de gene feci derecede dar text alanları yüzünden genellikle "Adam" kelimesini kısaltmak ya da kelimeleri bölmek zorunda kaldım. Türkçe harfleri de unutun tabi. Bitiş demosu falan da hala İngilizce olarak bekliyor öte yandan. Oyunun sadece "Megaman III (U) [!]" versiyonuyla çalışıyor bu arada aman dikkat! Bir göz atmak isterseniz buradan buyurun. 

  Project Progress:30%

ENGLISH: Using Megaman 3 Text Editor, I translated boss names, weapon names and some of the menus to Turkish. Lots of stuff like ending demos are still in English though, because the program was very limited. Due to extremely small text spaces I had to shorten some words and couldn't use Turkish letters like "ğ,ş,çö,", sorry about that. Only works with Megaman III (U) [!] version of the rom. If you still wanna check it out, click here.

DOUBLE DRAGON II: THE REVENGE (NES) - Turkish Translation

TÜRKÇE: İlk oyunu çevirdikten sonra ikinci oyuna da bir el atayım dedim, lakin bu oyun ilkinin aksine çeviri için pek kolay bir HEX yapısına sahip değildi. Sonuç olarak oyunda Türkçe olan tek şey menüler ve bazı oyun mesajları oldu. Gene de bir göz atmak isterseniz buradan buyurun.

ENGLISH: Turkish translation for the English version of Double Dragon 2, for NES. This project was abandoned after translating some menus and game messages. But it may still be worth a look. You can download it from here.

Project Progress:10% 

ZERO WING (GEN) - Turkish Translation

TÜRKÇE:Bu sefer bir Sega Genesis oyununa el atayım dedim. Lakin çok fazla bir şey beklemeyin çünkü oyunun sadece açılış videosu Türkçe oldu, onu haricindeki kısımlar İngilizce kaldı. En azından konuyu anlayabileceksiniz ama geri kalan kısımlar da pek oyunu etkilemiyor zaten. Türkçe yamayı buradan indirebilirsiniz.

ENGLISH: This time I translated a Sega Genesis game to the Turkish. Opening demo is fully Turkish but remaining parts are still in English (yeah I'm lazy). But it doesn’t effect the game play. You can find it here.

 Project Progress:30%???

SKY DESTROYER (NES) - Turkish Translation

TÜRKÇE: Sky Destroyer basit ve eğlenceli yapısıyla en sevdiğim NES oyunlarından birisidir. Oyunda da çok az metin olduğu için bunu çevirmeye karar verdim. Ama gelin görün ki onun bile tamamını çeviremedim. Çeviri oranımız %90 civarında gene de. Buradan indirebilirsiniz.

ENGLISH: This is a 90% complete Turkish translation for Sky Destroyer. The project is now dead. You can find it here.

 Project Progress:90%

AOKI DENSETSU SHOOT! (NES)                            [Captain Tsubasa Vol.2 - Super Striker hack]

TÜRKÇE: Yarım kalmasına gerçekten çok üzüldüğüm bir çalışmaydı bu. Amacım NES'teki Captain Tsubasa 2 oyununu hack'leyerek harika bir Aoki Densetsu Shoot! oyunu yapmaktı. Zira CT2 de bunun için en uygun oyun moturuna sahipti bence. Nankatsu ve Sao Paolo'yu Kakegawa haline getirip, Kubo'nun ölümünden önceki ve sonraki maçlarla beraber Japonya Genç Milli Takımı'nın da birkaç hazırlık maçını içeren harika bir hack yapmayı planlıyordum. O yüzden yola önce oyuncuların tiplerini, isimlerini ve formalarını hackleyerek başladım. Lakin bendeniz büyük bir Aoki Densetsu Shoot! hayranı olduğum halde projeye neredeyse hiç bir insan ilgi göstermeyince bırakma kararı aldım. Sadece kendimin oynayacağı bir hack için haftalar ayırmak aptalca olurdu ne de olsa. Sadece oyuncu isim, tip ve skill'lerini içeren yarım kalmış haline gene de bir göz atmak isterseniz buradan buyurun. Hatta projeye ilgi gösteren birileri hala varsa ses etmenizi de bekliyorum gençler, ona göre tekrar harekete geçebilirim.

ENGLISH: Well, this one is a pretty fucked up project. As a huge fan of Aoki Densetsu Shoot! series, i think all those official ADS! games sucks. So i decided to make my own and best ADS! game with hacking Captain Tsubasa 2-The Super Striker for NES. I was planning to replace Sao Paolo and Nankatsu with Kakegawa and as well as a couple of national matches. I just created out Kakegawa to show people hack's potential (I didn't even change the team's name to Kakegawa from Sao Paolo). But no one seemed interest in the project and so i decided to quit. Because it would be silly to spend weeks to create a hack that would be only played by me. I still feel really sorry about this great project, because it had a great potential. If you wanna see my dead project, only with Kakegawa team players and faces, please click here. But if there are some people outside that show interest in this project, please let me know.

 Project Progress:1%

KAYIP ARJANTİNLİ - LOST ARGENTINIAN (NES) [Final Fantasy hack]

TÜRKÇE: Açık konuşmak gerekirse oldukça saçma bir projeydi. Bundan yıllar önce arkadaşlarımla beraber feci derecede Captain Tsubasa hastasıydık ve Arjantin Genç Milli Takımı'nı çok sevmemize rağmen habire başarısız olmasına deliriyorduk. Kişisel görüşümüze göre tek ihtiyaçları olan da düzgün bir savunma oyuncusuydu aslında (Gülmeyin, o yıllarda çocuk sayılırdık). Ben de bu fikirden yola çıkarak niyeyse bir Final Fantasy hack'i yapmaya karar verdim. Oyuna ben ve arkadaşlarım Lyzard, oZzIiI ve Ralf olarak başlayıp aslında harika bir savunma oyuncusu olan Arjantinli Yepez'i serinin yaratıcısı Yoichi'nin elinden kurtarmaya çalışıyorduk. Bu son derece salakça fikir de topu topu yarım saat süren bir sürenin ardından da son buluyordu neyse ki. Şimdi geçmişe bakınca niye diye soruyor insan. Oyuna katmak için k*çımı yırttığım dostlarım bile pek ilgi göstermedi ne var ki. Garip olan ise şu, bu hack'i bir kaç kez romhacking.net'e eklemeye çalışsam da adamlar her seferinde reddetti (ellerine sağlık) ama gelin görün ki Data Crystal sayfalarında da bahsetmişler niyeyse. Oyunu merak edecek kadar garip bir ruh hali içindeyseniz ve biraz gülmek istiyorsanız buradan buyurun. Dalga geçmek serbest rahat olun.

ENGLISH: Well, this was a really stupid project just for me and my friends. About 6-7 years ago, we were Captain Tsubasa series maniacs and we were always thinking about why Argentina Youth Team didn't had a great defender (Don't laugh, we were kids). So I decided to make a little hack about this.Here comes the my old description about the game: "This is a fan hack of Final Fantasy (NES) in Turkish. This game's story is about adventure of four great Captain Tsubasa fans: knighTeen87, Lyzard, oZzIiI and Ralf. A great defender called Yepez created for weak Argentina national soccer team, that have only 2 good players: Diaz and Pascual. But series owner Yoichi kidnapped him, because he wants Brazil to be successful again. So our 4 great heroes goes for a great journey to Argentina to just save Yepez!". Really stupid isn't it? Strange thing is, romhacking.net had never accepted this hack for submission but they featured it on their Data Crystal page. Anyway, if you wanna still check out the hack (and I'm sure you won't) you can find it here.

 Project Progress :D